Dobry podarek w rozsądnej cenie

dekoracje żeglarskie

Pośród wielu kłopotliwych sytuacji dnia codziennego jedną z bardziej uciążliwych jest kupno prezentu urodzinowego osobie, z którą nie łączy nas żadna większa więź emocjonalna. Błądzimy po omacku, szukając w porywach ambicji czegoś, co nie będzie zwykłym krawatem czy innym równie oklepanym pomysłem, zarazem czując bardziej przymus z racji otrzymanego zaproszenia na urodziny, niż przyjemność z obdarowania kogoś z myślą wyłącznie o nim.
Ta trudna sytuacja, przecząca w zasadzie wszystkim najważniejszym ludzkim odruchom od przyjemności dawania po racjonalną chęć oszczędzania, jest jednak możliwa do rozwiązania. Wystarczy jedynie rozejrzeć się po właściwych sklepach.

Często odrzucamy witające nas slogany w rodzaju „oryginalne prezenty” jako nazbyt oczywiste – lecz bywa to jednocześnie rażącym błędem. Postawienie na bibeloty, czyli przedmioty bardziej dekoracyjne niż użytkowe, potrafi w dużym stopniu zaspokoić próżność osoby obdarowywanej – a wszak każdy ma ją rozwiniętą lepiej lub gorzej. Nawet jeśli okazują się być nieco na bakier z poczuciem estetyki, zawsze można liczyć na dobre wychowanie gospodarza imprezy. Przecież nie powie nikomu wprost, że dany podarek jest brzydki, ewentualnie się nie podoba. Gust jest kwestią indywidualną, a sprzeczanie się na jego temat – na nasze szczęście – podlega często racjonalnemu rozumowaniu, które automatycznie powściąga w takich sytuacjach językowe wodze.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne i nie każdy musi się z takim podejściem do bibelotów zgodzić. Wydaje się jedynie wystarczająco bezpieczne, by podsunąć je wszystkim zatroskanym o wybór prezentu urodzinowego dla rzadko spotykanego znajomego. Być może jest to ryzyko warte podjęcia.

Zobacz też: Dekoracje żeglarskie | Snob Shop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>